مقالات تخصصی دندانپزشکی

هنر برقراری ارتباط در کسب و کار دندانپزشکی

هنر برقراری ارتباط در کسب و کار های دندانپزشکی

موقعیت مکانی در دنیای املاک و مستعقلات و کسب‌وکار خیلی مهم است. کسب‌وکارهای دندان‌پزشکی، بخش کوچکی از کسب‌وکارهای آمریکای امروز را تشکیل می‌دهند، اما من یک راه جدید برای زندگی در دنیای دندان‌پزشکی به شما معرفی می‌کند. ارتباط و تعامل از طریق ابزارهای الکترونیکی یا شخصی و هنر برقراری ارتباط در کسب و کار های دندانپزشکی، نقش مهمی دارد.

اولا قبل از ورود بیمار به مطب، کل کارکنان از منشی گرفته تا کمک دندان‌پزشک باید با شما همصدا باشند. منظور ما این نیست که تیم شما باید به شکل 100 درصد با شما هماهنگ باشند، اما باید از نقش خودشان در مدیریت کلی مطب آگاه باشند. تیم شما باید حرف خودش را به گوش دیگران برساند و به هدف کلی کمک کند. دندان‌پزشک تنها نیست و باید در یک تیم کار کند. به منشی و دستیارها بگویید به حضور در تیم افتخار می‌کنید. یک شعار هست که هر ساعت تکرار می‌شود: «کار تیمی،‌ رویاهای شما را محقق می‌کند» یا «یک تیم‌، یک رویا». این پیوند چه طور برقرار می‌شود؟ درست حدس زدید، ارتباط.

وقتی شما و تیم‌تان مثل یک ماشین روغن‌کاری شده کار کنید، ارتباط خوبی بین شما و بیمار برقرار می‌شود. از اولین ملاقات و خوش‌آمدگویی برای بررسی طرح‌های درمان، حتما با بیمار درباره تجارب صادقانه و صمیمی بحث کنید.

بیایید با این حقیقت رو‌به‌رو شویم: بسیاری از بیماران شدیدا از دندان‌پزشکی می‌ترسند. مثل ترس از تزریق، صدای سوراخ ‌کاری و هزینه‌های پایان جراحی و بیمار باید مدت‌زمان طولانی را روی میز بنشیند.

اکثر دندان‌پزشک‌ها این باورها را نادیده می‌‌گیرند و سؤالات را به منشی ارجاع می‌دهند. اما اگر ما پنج دقیقه بیشتر برای توضیح نکات درمان وقت بگذاریم و ارتباط مؤثر ایجاد شود، حتما از برداشته شدن محدودیت‌ها شگفت‌زده می‌شویم و مقبولیت شما حتما بیشتر می‌شود. اما توجه داشته باشید که ثبات مهم است. قبلا، خیلی از بیماران به خاطر پاسخگویی به تلفن در ساعات غیرکاری، به من مراجعه می‌کردند، اما دندان‌پزشک‌های دیگر از منشی استفاده می‌کردند.

ارتباط فقط لفظی نیست چون ما نکته‌بین‌ترین موجودات در سیاره زمین هستیم. بیماران به همه چیز دقت می‌کنند: از نظم اتاق انتظار گرفته تا تمیزی و مهارت شما هنگام ورود به اتاق. ترس بیماران با دیدن دانش و اعتماد شما کاهش پیدا می‌کند. اطمینان بیمار از مهارت پزشک معمولا بیشتر از هر ابزار بازاریابی یا تصویری به کارایی دارد.

ارتباط با درمان تمام نمی‌شود. شما به عنوان یک دندان‌پزشک جدید باید با راه‌های تعامل در محیط‌های غیر از پزشکی آشنا باشید. ارتباط با آزمایشگاه دشوار است، اما باید از جملات محترمانه در برخورد با بیماران استفاده کنید. نوشتن چند کلمه شما را از بقیه مجزا می‌کند. تکنیسن‌های آزمایشگاه دندا‌پزشکی از این تلاش استقبال می‌کنند.

برای این منظور، جدا از موقعیت مکانی، همیشه از ابزارهای مثبت و ساده برای ارتباط استفاده کنید، چون می‌دانید که کل تیم می‌تواند به شما کمک کند.

چند کلمه از آلبرت انیشتین را به شما می‌گویم: «با همه یک طور صحبت کنید چه آشغال جمع کن باشد و چه رئیس‌جمهور.» به طور خلاصه، این‌ها ملزومات دندان‌پزشک‌هایی است که در موقعیت‌های مختلف از شرق تا غرب کار می‌‌کند. امیدوارم این درس‌ها مانع بروز اشتباه‌ها در زمینه ارتباط باشد. دکتر کاظم عضو انجمن دندان‌پزشکی کالیفرنیا و جامعه دندان‌پزشکی بندر است. نظرات او برای اولین بار در 6 آگوست در وبلاگ new dentist now منتشر شده است.

در نهایت باید بگوییم که چانچه مهارت لازم در این امر را نداشته باشید میتوانید از یک متخصص کمک بگیرید و یا در تیم کاری خود شخصی را اضافه کنید که در این امر متخصص بوده و مسئولیت های لازم را به وی واگذار کنید. در واقع یک روابط عمومی برای مطب یا در وقاع سازمان کوچک خود راه اندازی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید