مقالات تخصصی دندانپزشکی

4 نکته برای محافظت از دندانها در تعطیلات سال نو

4 نکته برای محافظت از دندانها در تعطیلات سال نو

چگونه از دندانهای مرواریدی خودر در تعطیلات محافظت کنیم؟


شما می توانید از شیرینی های فصلی لذت ببرید و همچنان لبخندی عاری از دندان خالی داشته باشید تا در عکسهای جشن زیباتر به نظر برسید.

این نکات باعث سلامت دندان های شما در تعطیلات می شود.

مراقبت از دندانها پس از مصرف شیرینی جات

استیون می گوید ، این زمان عالی ترین سال برای آب نبات ، توپ پاپ کورن و کلوچه است – و این فراوانی مواد شیرین می تواند دندانهای شما را ویران کند. وی دانشیار پزشکی دندان در کالج دندانپزشکی دانشگاه کلمبیا است.لازم نیست از پذیرایی های تعطیلات بگذرید. استیون می گوید: “یک دسر بخورید و بعد از آن دندان های خود را مسواک بزنید.” “شما دندان های خود را نسبت به این که مرتباً میان وعده می خورید در معرض قند کمتری قرار دهید و این باعث کاهش پوسیدگی دندان می شود.”

میان وعده هوشمند

برای مغز کردن آجیل ها از یک قند شکن استفاده کنید ، نه دندان های خود. یک میان وعده متفاوت انتخاب کنید. استیون می گوید: “یک تصمیم ضعیف می تواند آسیب های دردناک و گران زیادی به بار آورد.

یک روال را حفظ کنید.

تعطیلات می تواند برنامه شما را بر هم بزند ، اما شما باید حداقل روزی دو بار مسواک بزنید.

برای اینکه عادت های خوب خود را در سفر حفظ کنید ، یک مسواک و مینی لوله خمیر دندان را در کیف خود بگذارید و بعد از غذا مسواک بزنید. اگر شرایط مسواک زدن را ندارید، آدامس بدون قند بجوید ، که بزاق را تقویت می کند و به دفع مواد باقی مانده غذا و موارد دیگر کمک می کند.

گرفتن وقت معاینه دندانپزشکی

از دست دادن یک معاینه دندانپزشکی می تواند شما را در خطر پوسیدگی دندان قرار دهد. استیون می گوید: “خیلی بهتر است که الان مشکلات دندان خود را حل کنیم و آنها را به سال جدید موکول نکنیم.”

شرایط اضطراری در تعطیلات

اگر دندانتان در تعطیلات بشکند ، ممکن است نتوانید به دندانپزشک مراجعه کنید. کیمبرلی هارمز می گوید: “بیشتر مطب های دندانپزشکی در تعطیلات تعطیل هستند.” او یک مشاور دندانپزشکی در فارمینگتون است.جهت شرایط اورژانسی قبل از تعطیلات مواردی همچون نخ دندان ، گاز و مسکن های بدون نسخه را تهیه کنید تا هنگام مسافرت با مشکلات جزئی دندانی مقابله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید