اخبار دندانپزشکی و پزشکی

پذیرش دانشجو در دوره پودمانی بهداشت دندانپزشکی از طریق آزمون

پذیرش دانشجو در دوره پودمانی بهداشت دندانپزشکی از طریق آزمون

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس مجوز شورای آموزش دانشگاه، جهت دوره MDPH دندانپزشکی در سال جاری از طریق آزمون و براساس شرایط دانشجو می پذیرد.

داشتن مدرک دکتری و یا بالاتر در رشته دندانپزشکی، پذیرش در آزمون ورودی و داشتن موافقت بالاترین مقام مسئول برای شاغلین دولتی از جمله شرایط پذیرش است.

آزمون مرحله اول کتبی و به صورت تستی چهار گزینه ای برگزار می شود. در این مرحله ۲ برابر ظرفیت رشته پذیرش می شوند. آزمون مرحله دوم شامل مصاحبه شفاهی است که توسط شورای برنامه ریزی MDPH انجام می گردد. عدم حضور داوطلبان در مرحله دوم آزمون انصراف محسوب شده و انجام مصاحبه مجدد امکان پذیر نخواهد بود.

پذیرش بر اساس ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه شفاهی بوده و اولویت با رتبه های بالاتر است.

تبصره: از ۳۰ درصد مصاحبه شفاهی، ۴۰ درصد معادل ۱۲ درصد کل بر اساس مستندات و CV ارائه شده محاسبه شده و ۶۰ درصد معادل ۱۸ درصد کل در مصاحبه شفاهی بر اساس توانایی های ارتباطی و زبان انگلیسی منظور می شود.

این دوره شامل ۲۸ واحد درسی و ۴ واحد پایان نامه است. دوره پودمانی بوده و شامل شش ترم تحصیلی و برای هر ترم بین چهار تا هفت واحد درسی است که در مجموع حداکثر ۲.۵ سال به طول می انجامد. به فارغ التحصیلان این دوره دانشنامه MDPH اعطا می شود.

شهریه کل دوره MDPH مبلغ ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال (۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان) است که پذیرفته شدگان باید در یک نوبت در هنگام ورود به دوره نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. احتمال افزایش شهریه در سال جاری وجود دارد که متعاقبا هنگام ثبت نام به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

متقاضیان باید مدارک لازم جهت ثبت نام را از تاریخ ۱۰ تا ۲۵ مهرماه ۹۹ به آدرس پست الکترونیک اعلام شده در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارسال کنند. منابع آزمون نیز در سایت یاد شده، اعلام شده است.

آزمون ۲۸ مهرماه ۹۹ در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید