اخبار دندانپزشکی و پزشکی

مجوز ورود به فاز سوم واکسن «فخرا» را به زودی دریافت می‌کنیم

مجوز ورود به فاز سوم واکسن «فخرا» را به زودی دریافت می‌کنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، بزرگترین مرکز تخصصی دندانپزشکی کشور با نام «شهید دکتر فخری‌زاده» همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم (ع) و با حضور امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت الاسلام سید ضیاءالدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و جمعی از مقامات لشکری و کشوری افتتاح شد.

امیر حاتمی در این مراسم طی سخنانی،گفت: خدمت‌رسانی به آحاد خانواده‌های بزرگ نیروهای مسلح و مردم عزیز کشورمان از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع است. همانطور که ملت عزیزمان مستحضرند در پی بحران شیوع ویروس کرونا، وزارت دفاع از روزهای نخست با طراحی و ساخت کیت تشخیص کرونا، دوربین های غربالگری، تولید انبوه مواد ضدعفونی کننده و ماسک‌های یونی، سه لایه و N ۹۵ و بعد از آن با ورود به فاز تولید و ساخت واکسن «فخرا» به کمک جامعه بهداشت و درمان کشور آمد.

وی تصریح کرد: امروز نیز با توجه به حجم مراجعات بسیار زیاد در حوزه بهداشت، دهان و دندان مرحله پایانی ساخت و راه‌اندازی این مرکز تخصصی دندانپزشکی به انجام رسیده است و خداوند متعال را شاکریم که در سالروز ولادت با سعادت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع) توانستیم بزرگترین مرکز دندانپزشکی کشور را برای بهره‌برداری عمومی، افتتاح کنیم.

وزیر دفاع تاکید کرد: مرکز تخصصی دندانپزشکی شهید فخری زاده به همت و تلاش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ظرفیت حدود ۱۰۰ یونیت دندانپزشکی در زمینی به مساحت حدود ۲۵۰۰ متر مربع در پنج طبقه و با زیربنای حدود ۱۱ هزار متر مربع با رعایت تمامی استانداردها و ضوابط طراحی فضاهای بهداشتی و درمانی احداث شده است.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز تخصصی دندانپزشکی به صورت روزانه قادر خواهیم بود ۳۵۰ بیمار را پذیرش و خدمات متنوعی را در حوزه های دهان و دندان ارائه کنیم.

وی مرکز تخصصی «شهید دکتر فخری‌زاده» را یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تخصصی دندانپزشکی کشور دانست و اظهار کرد: این مرکز پیشرفته با دارا بودن بخش‌های اتاق عمل، بخش‌های اندو، ترمیمی کودکان، پروتز، ایمپلنت، جراحی لثه، جراحی فک و صورت مجهز به دستگاه سی‌تی‌اسکن صورت، رادیولوژی و پیش‌بینی حدود ۱۰۰ پارکینگ کادر درمانی و… سایر فضاهای پشتیبانی و درمانی برای فعالیت حدود ۳۲۰ نفر از دندانپزشکان و دستیاران دندانپزشک، کارکنان اداری و پشتیبانی و خدماتی آماده ارائه خدمت شده است.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: امید است با راه‌اندازی و افتتاح این مرکز تخصصی دندانپزشکی بتوانیم خدمات گسترده‌تری را به خانواده بزرگ نیروهای مسلح و مردم عزیزمان ارائه نماییم.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: در روزهای آینده و پس از تایید فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا، مجوز ورود به فاز سوم کارآزمایی واکسن را از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دریافت خواهیم کرد و به این ترتیب خواهیم توانست با واکسن تمام ایرانی «فخرا» به عرصه واکسیناسیون عمومی‌تر وارد شویم.

وی این مجموعه را بسیار پیشرفته دانست و گفت: جا دارد از همه کسانی که برای ساخت و راه‌اندازی این مجموعه تلاش کردند تشکر کنم، البته که اجر جزیل خواهند برد، ساخت این کار در دوران شیوع بیماری کرونا یکی از مصادیق کار جهادی است و نشان می‌دهد در خدمت‌رسانی به مردم از پیشرفت و توسعه غافل نیستیم.

وزیر دفاع افزود: این مرکز به نیروهای مسلح خدمات ارائه می‌دهد؛ کسانی که وجود آنها باعث امنیت و پایداری از ملت است، افرادی همچون شهید فخری زاده و شهید سلیمانی که در راه خدمت به مردم توسط دشمنان این ملت به شهادت رسیدند.

امیر حاتمی ادامه داد: وزارت دفاع و نیروهای مسلح از ابتدای شیوع بیماری کرونا برای برطرف کردن نیازهای مردم به میدان آمدند و با تهیه ماسک و کیت‌های کرونا از اولین مجموعه‌هایی بودند که این حرکت را آغاز کردند.

وی ارائه خدمات به مردم را بسیار مهم دانست و گفت: مردم و مراجعه کنندگانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند باید با خیال آسوده به درمان خود بپردازند؛ ما باید از فرصت خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنیم زیرا این فرصت بسیار کم است.

وزیر دفاع تصریح کرد: پزشکان و پرستاران این مجموعه باید کاری در حد شهید فخری زاده به مردم ارائه کنند.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید