اخبار دندانپزشکی و پزشکی

قند خون دیابتی ها قبل از مراجعه به دندانپزشک کنترل شود

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا معادی، با اشاره به اینکه در افراد دچار بیماری دیابت نسبت به افراد سالم خطر ابتلاء به بیماری‌های دهان و دندان بیشتر است گفت: بسیاری از عوارض دیابت از جمله بیماری‌های دهان و دندان می‌توانند به واسطه کنترل خوب دیابت پیشگیری شوند.

عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: دیابت در دندانپزشکی از جایگاه خاصی برخوردار است و دندانپزشک باید بدون به مخاطره انداختن جان بیماران دیابتی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، به آنها خدمات ارائه کند.

وی با بیان اینکه مشکلات شایعی مربوط به دیابت در بحث دهان و دندان وجود دارد اظهار داشت: بدون شک فرد دیابتی باید دیابت خود را کنترل کند و در هر ویزیت دندان پزشک خود را مطلع سازد و پیش از جراحی‌ها می‌بایست فرد توسط پزشک معالج خود معاینه شود.

این دندان پزشک تصریح کرد: ممکن است به واسطه درمان‌های جراحی دهان نیاز شود، تا برنامه غذایی فرد و یا میزان انسولین مصرفی بیمار تغییر یابد، لذا اعمال غیر ضروری و غیر اورژانسی دندانپزشکی در صورتی که قند خون به خوبی تحت کنترل نباشد، با تأخیر انجام خواهد شد.

معادی گفت: به دلیل بیماری دیابت التیام زخم دهان ممکن است طولانی شود، ولی به واسطه مراقبت‌های خوب پزشکی و دندانپزشکی مشکلات بعد از جراحی نسبت به یک فرد غیر مبتلا به دیابت بیشتر نخواهد بود.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید