اخبار دندانپزشکی و پزشکی

قرارگاه سلامت دهان و دندان در سمنان افتتاح شد

قرارگاه سلامت دهان و دندان در سمنان افتتاح شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین قرارگاه سلامت دهان و دندان کشور ظهر سه شنبه به صورت آزمایشی و با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و مسئولان استانی با هدف ارتقای سلامت همگانی دهان و دندان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان افتتاح شد.

به گفته دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان آموزش و اشاعه بهداشت در حوزه سلامت و بهداشت دهان و دندان کار ویژه این قرارگاه خواهد بود که قرار است با طرح هر خانه یک پایگاه سلامت نیز همراهی داشته باشد.

معاون وزیر بهداشت و درمان در این مراسم با اشاره به اهمیت ارتقای بهداشت دهان و دندان در جامعه، گفت: طرح قرارگاه بهداشت و دهان و دندان با توجه به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی سمنان در این شهر به صورت آزمایشی به همراه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح و امروز شاهد بهره برداری آزمایشی از آن در سمنان هستیم.

علی اکبر حق‌دوست ضمن اشاره به امکان صحیح استفاده از زیرساخت‌های علمی در ارتقای بهداشت دهان و دندان، بیان کرد: آموزش به افراد در سنین پایین برای تضمین سلامت دندان در سن‌های بالاتر دارای اهمیتی بسزا و در زمره محورهای این قرارگاه است.

وی با بیان اینکه می‌بایست آموزش و پرورش در طرح قرارگاه سلامت دهان و دندان در سمنان استفاده خوبی شود، گفت: آموزش از سنین کمتر در زمینه بهداشت دهان و دندان محور قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر بهداشت در سفر یک روزه به سمنان از طرح‌های بهداشتی و درمانی بازدید کرد.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید