اخبار دندانپزشکی و پزشکی

فرصت انتخاب رشته محل در آزمون دستیاری دندانپزشکی تمدید شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سی و چهارمین آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۳۹۹ پنجشنبه ۳۰ مردادماه ۹۹ در ۱۸ حوزه امتحانی با حضور حدود ۲ هزار و ۱۰۰ داوطلب برگزار شد.

بر اساس دفترچه انتخاب رشته در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۳۹۹ ظرفیت پذیرش، تعداد ۲۴۶ نفر در ظرفیت آزاد و ۱۰۷ نفر در ظرفیت بومی و در مجموع ظرفیت ۳۵۳ نفر برای رشته‌های تخصصی دندانپزشکی در سال ۱۳۹۹ اعلام شده بود.

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است: با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش سهمیه بومی و حذف شرط احراز ۸۵ درصد نمره حد نصاب علمی برای متقاضیان استفاده از این سهمیه، تمام داوطلبان سهمیه های آزاد، رزمندگان (۲۵ درصد و ۵ درصد) مازاد نیروهای مسلح و استعداد درخشان که مجاز به انتخاب رشته/محل بوده و انتخاب های خود را در بازه ۳۱ شهریور تا ۱۲ مهر انجام داده اند و تمامی واجدین شرایط استفاده از سهمیه بومی می توانند دوباره انتخاب رشته کنند.

این دسته از افراد در صورت تمایل می توانند از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۶ مهر تا ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۲۱ مهر ۹۹ نسبت ویرایش اولویت های انتخابی قبلی یا انتخاب اولویت های جدید از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir اقدام کنند.

همچنین جداول جدید ظرفیت های غیربومی و بومی رشته /محل ها و اعلام نیاز آموزشی و درمانی تعهدات سهمیه بومی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

در رشته ارتودانتیکس ظرفیت آزاد ۱۷ نفر و ظرفیت بومی یک نفر، رشته اندودانتیکس ظرفیت آزاد ۳۵ نفر و ظرفیت بومی ۸ نفر، رشته بیماری های دهان و فک و صورت ظرفیت آزاد ۲۳ نفر و ظرفیت بومی ۱۵ نفر، رشته آسیب شناسی دهان و فک و صورت ظرفیت آزاد ۸ نفر و ظرفیت بومی ۱۲ نفر،  رشته پروتزهای دندانی ظرفیت آزاد ۲۹ نفر و ظرفیت بومی ۱۱ نفر است.

در رشته پریودانتیکس ظرفیت آزاد ۲۵ نفر و ظرفیت بومی ۱۲ نفر، رشته جراحی دهان و فک و صورت ظرفیت آزاد ۳۹ نفر و ظرفیت بومی ۱۱ نفر، رشته دندانپزشکی ترمیمی ظرفیت آزاد ۳۰ نفر و ظرفیت بومی ۱۰ نفر، رشته دندانپزشکی کودکان ظرفیت آزاد ۳۰ نفر و ظرفیت بومی ۷ نفر، رشته رادیولوژی دهان و فک و صورت ظرفیت آزاد ۲۰ نفر و ظرفیت بومی ۴ نفر است.

اعلام نیاز آموزشی و درمانی تعهدات قانون اصلاح بند ۳ ماده واحده قانون برقراری عدالت نیز تعداد ۹۱ در ۲۶ دانشگاه است.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید