اخبار دندانپزشکی و پزشکی

ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی به بیماران خاص

ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی به بیماران خاص

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، روز سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹، درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ایران در خیابان جمال زاده تهران با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

جلیل کوهپایه زاده در آیین افتتاحیه درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ایران، اظهار کرد: شاید مرسوم باشد، افتتاحیه ها در اعیاد انجام شود اما باور ما این است که افتتاح مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و بهداشتی در هر موقعیتی دیر است و باید تلاش کرد که این خدمات به سرعت در دسترس مردم قرار گیرد.

وی افزود: امیدوارم در ایام ارزشمند محرم از نگاه ایثارگرانه امام حسین (ع) و یارانش در راه ارائه خدمت با کیفیت به مردم بیش از پیش درس بگیریم.

کوهپایه زاده با بیان اینکه از ویژگی های درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ایران ارائه خدمت به بیماران خاص است، گفت: برخی بیماران خاص در سطح شهر برای یک خدمت کوچک دندانپزشکی مشکل دارند و ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای پاسخگویی اجتماعی خود را موظف دانستیم به نیاز این بخش از جامعه پاسخ بدهیم. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین گفت: در ۶ ماه آینده ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات به مردم جنوب تهران در بیمارستان فیروزآبادی مهیا خواهیم کرد و این فرصت خوبی برای ارائه خدمات دندانپزشکی در یک بیمارستان جنرال و در منطقه ای است که از این جهت کمبود وجود دارد.

مهدی مقتدایی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در حاشیه مراسم افتتاحیه گفت: بعد از یک سال تلاش جدی همکاران و حمایت های رییس دانشگاه ساختار دانشکده دندانپزشکی در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران شکل گرفت و از امروز نیز فعالیت درمانگاه تخصصی این دانشکده با ظرفیت ۳۶ یونیت شروع می شود.

وی با بیان اینکه مجوز پذیرش بیست دانشجوی انتقالی از مهر ماه سال جاری گرفته شده، افزود: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده در ماه های اخیر، آماده شدن ساختمان جمال زاده بود که بتواند به عنوان درمانگاه تخصصی دندانپزشکی فعالیت کند که این کار در مدت چهار ماه انجام شد.

مقتدایی گفت: در درمانگاه تخصصی دندانپزشکی ایران علاوه بر مردم عادی، به بیماران خاص و در شرایط فعلی به بیماران کرونایی خدمات ویژه دندانپزشکی ارائه می شود.

وی افزود: در ۶ ماه گذشته از طریق فراخوان به صورت حق التدریس و قراردادی بیش از ۲۰ نفر از دندانپزشکان به عنوان هیات علمی جذب شده اند که هم کار آموزشی و هم کار درمانی انجام می دهند.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان از راه اندازی کلینک تخصصی دندانپزشکی در بیمارستان فیروزآیادی خبر داد و گفت:  با جابجایی خدمات فعلی بیمارستان فیروزآبادی به ساختمان جدید، ساختمان قبلی پس از بازسازی برای راه اندازی کلینیک دندانپزشکی با بیش از ۱۰۰ یونیت آماده می شود.

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید