اخبار دندانپزشکی و پزشکی

ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی به زندانیان استان همدان

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی توسط گروه جهادی در زندان همدان

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پروین ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جامعه زندانیان به دلیل شرایط حاکم بر آن نیازمند توجه هستند، گفت: در همین راستا ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی، ورزشی بهداشتی و حرفه آموزی از اولویت‌های اصلی سازمان زندان‌ها محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این سازمان سعی کرده جایگاه شخصیتی و بهداشتی جامعه هدف اهمیت داشته باشد، گفت: در راستای عمل به سیاست‌های سازمان زندان‌های کشور خدمات رایگانی طی سه روز در زمینه دندان پزشکی توسط گروه جهادگران «منتظران ظهور» متشکل از پزشکان متخصص و متعهد به زندانیان زندان مرکزی همدان ارائه شد.

پروین با بیان اینکه این اقدامات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در فضایی مناسب انجام شد؛ افزود: در راستای تأکید رئیس سازمان زندان‌های کشور مبنی بر توسعه خدمات درمانی برای اولین بار حضور نیروهای جهادی و پزشکان خیر در زندان همدان را شاهد بودیم

پژمان پروین مشارکت فعال این گروه در امور خیرخواهانه و جهادی را ارزشمند تلقی کرد و ادامه داد: امیدواریم فرهنگ انجام امور داوطلبانه و جهادی در تمام موضوعات به خصوص انجام خدمات بهداشتی در سطح جامعه نهادینه شود که این امر نیازمند ایجاد فضا، زیر ساخت لازم برای این اقدامات خیر خواهانه و همچنین برخورد مناسب با این افراد است.

وی افزود: در این گروه جهادی که متشکل از ۴۰ پزشک از سراسر کشور است، ۱۵ پزشک از استان همدان حضور دارند که این موضوع بیانگر مشارکت مناسب این افراد در امور جهادی است.

پروین در ادامه با بیان اینکه به منظور انجام خدمات دندان پزشکی در این سه روز ۱۸ یونیت در زندان مستقر شد؛ افزود: مواد اولیه و مصرفی توسط سازمان زندان در اختیار این اشخاص قرار گرفت.

وی با اشاره به جایگاه ارزشی این گونه اقدامات در سطح جامعه افزود: امیدواریم شرایطی فراهم شود که در سایر موضوعات نیز اینگونه خدمات ارائه شود و افراد بیشتری را مشارکت دهیم.

مدیرکل زندان‌های استان همدان گفت: توجه به سلامت زندانیان حائز اهمیت است و به همین خاطر و با توجه به شیوع کرونا در جامعه، اصول بهداشت در محیط زندان به ایده ال ترین شکل ممکن اجرا می‌شود و این موضوع باعث شده محل زندان‌ها در استان همدان یکی از پاک‌ترین فضاها باشد.

پروین تأکید کرد: ارائه خدمات متنوع در حوزه سلامت در سطح کمی زندان‌ها مستقر در استان همدان به خوبی اجرا می‌شود و در این راستا جمعی از پزشکان متخصص در موضوعات مختلف در سطح این اماکن مستقر هستند و به صورت روزانه و هفتگی خدمات را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.
 

[ad_2]
منبع

دیدگاهتان را بنویسید