نمایش 1–16 از 38 نتیجه

نمایش 16 20 24

مشخصات فنی فورسپس ساده فاراطب پیشرو

برای ملاحظه توضیحات تخصصی و عکس ها و تصاویر فورسپس ساده دندانپزشکی به صفحه آن محصول مراجعه نمایید.

فورسپس ساده چیست؟

انواع فورسپس ساده و کاربرد هر یک در دندانپزشکی

در بسیاری از فرایندهای دندانپزشکی به خصوص کشیدن دندان و عصب آن به ابزارهای دستی و همچون فورسپس نیاز است. فرایند کشیدن دندان بسیار سخت بوده و با استفاده از ابزارهای معمولی نمی‌توان دندان را به صورت صحیح از ریشه خود جدا کرد. برای جداسازی اصولی و بدون درد دندان بایستی از ابزاری به نام فورسپس ساده استفاده کرد.

فورسپس ساده و نحوه کار با آن

فورسپس در واژگان انگلیسی به صورت اسم جمع بوده و به همین دلیل اغلب در ست‌ها و پک‌های چند عددی (سایز کامل) به بازار ارائه می‌شود. طراحی فورسپس ساده دندانپزشکی به گونه‌ای است که دسترسی به نقاط دور از دسترس و و نواحی عمیق را برای دندانپزشک میسر کرده و منجر به افزایش سهولت دندانپزشک در کشیدن دندان می‌شود.

البته کاربرد فورسپس ساده به موارد مذکور منتهی نشده و در برداشتن و انتقال مواد حساس و کوچک دندانپزشکی نیز استفاده می‌شود. فورسپس ساده اغلب از جنس آلیاژ استیل ضدزنگ و مستحکم بوده و فشارهای بیش از حد را به راحتی متحمل می‌شود.

انواع فورسپس ساده

فورسپس ساده دندانپزشکی در فرم و شکل متفاوتی تولید می‌شود. هر یک از انواع فورسپس ساده بنا بر طراحی و دیزاین خود برای کشیدن گروه‌های دندانی متفاوتی مناسب هستند. برای سهولت بیشتر دندانپزشک این ابزار در ست‌های مختلف 11 عددی و 6 عددی به بازار عرضه می‌شود.

کاربرد فورسپس سانترال بالا

یکی از انواع فورسپس پرکاربرد، فورسپس سانترال بالا نام دارد. این نوع فورسپس غالبا برای کشیدن دندان‌های ثنایا و دندان‌های نیش به کار می‌رود.

فورسپس پرمولر پایین و بالا

فورسپس ساده پرمولر بالا برای کشیدن دندان‌های پرمولر فک بالایی و فورسپس پرمولر پایین برای کشیدن دندان‌های پرمولر فک پایین استفاده می‌شود. فورسپس پرمولر بالا نیز با زاویه 135 درجه نیز تولید می‌شود تا فرایند لق کردن دندان نیز به شکلی بهبودیافته صورت گیرد.

فورسپس مولر بالا و پایین

فورسپس ساده مولر بالا و پایین هر یک به صورت چپ و راست طراحی می‌شوند. علت این امر راحتی دندانپزشک در کشیدن دندان‌های مولر فک بالا، سه ریشه است.

نوک فورسپس مولر بالا دارای یک سر صاف و مقعر بوده و با ریشه پالاتال مطابقت دارد. سر تیز این نوع فورسپس به منظور انطباق با ناحیه انشعاب دوریشه طراحی شده است.

فورسپس ساده ریشه کش بالا و پایین

فورسپس ساده ریشه کش بالا مجهز به نوکی باریک و مستقیم است که هر دو سر آن به هم می‌رسند. از این نوع فورسپس برای برداشتن ریشه‌های شکسته شده دندان مولر فک بالا استفاده می‌شود.

به علاوه از این ابزار در کشیدن دندان‌های پرمولر ظریف و باریک استفاده می‌شود. فورسپس ریشه کش پایین نیز برای جداکردن ریشه شکسته شده دندان‌های فک پایین به کار می‌رود. دهانه این نوع فورسپس غالبا زاویه‌دار است. فورسپس‌های ریشه کش در مدل حلقه‌دار نیز تولید می‌شوند.

فورسپس کاهورن بالا و کاهورن پایین

فورسپس کاهورن پایین به صورت چپ و راست طراحی شده و غالبا دارای نوکی دوسر تیز بوده و با استفاده از دو سطح لینگوال و باکال و تکیه بر آن‌ها می‌تواند به راحتی دندان را از جایگاه خود جدا کند. فورسپس ساده کاهورن بالا نیز برای کشیدن دندان‌های مولر با پوسیدگی بسیار بالا مناسب است.

فورسپس ساده عقل بالا و پایین

فورسپس ساده عقل بالا دارای نوک خمیده‌ای است که دو سر آن صاف و پهن می‌باشد. این ابزار برای کشیدن دندان‌های آسیاب دوم با یک ریشه کونیکال بسیار مناسب است. فورسپس ساده عقل پایین برای کشیدن دندان‌های آسیاب فک پایین از نوع دوشاخه و دوریشه بسیار مناسب است.

قیمت خرید آنلاین فورسپس ساده

برای خرید فورسپس ساده دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش فورسپس ساده دندانپزشکی

ابزارهای دندانپزشکی فاراطب پیشرو عمدتا تا ۵ سال ضمانت تعویض و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند و اکثرا از بهترین آلیاژ استیل ساخته شده اند.

همچنین طراحی و ساخت محصولات فاراطب پیشرو مطابق با بهترین نمونه های خارجی می‌باشد و در نتیجه شما هم از استفاده از آن لذت خواهید رد و هم از طول عمر بالای آن بهره‌مند خواهید شد.

هدف ما ارائه کیفی ترین خدمات و محصولات به مشتریان می‌باشد و همواره در این راستا کوشیده ایم و رضایتمندی مشتریان گواه ما بر این مدعاست.

خدمات فروش و پس از فروش ما به سرتاسر ایران ارائه می‌گردد.

دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.