در حال نمایش 10 نتیجه

نمایش 16 20 24

مشخصات فنی فورسپس اطفال فاراطب پیشرو

برای ملاحظه توضیحات تخصصی و عکس ها و تصاویر فورسپس اطفال به صفحه آن محصول مراجعه نمایید.

فورسپس اطفال چیست و چه کاربردی در دندانپزشکی دارد؟

فضای داخل دهان کودکان همواره از فضای داخل دهان بزرگسالان کوچکتر است، به همین جهت برای کشیدن دندان‌های اطفال از فورسپس‌های مخصوصی استفاده می‌شود. استفاده از فورسپس‌های بزرگ مانع از قرارگیری صحیح دهانه فورسپس در سطح دندان کودکان می‌شود.

از این رو برای تسهیل فرایند کشیدن دندان کودکان با کم‌ترین درد از فورسپس اطفال استفاده می‌شود. یکی از موارد کاربرد فورسپس اطفال برداشتن تکه‌های شکسته ریشه از داخل حفره دندان است. این ابزار با اعمال فشار متناسب به ساختار دندان و کنار زدن لثه می‌تواند فرایند جداکردن دندان را در کمترین زمان و با کمترین درد انجام دهد.

انواع فورسپس اطفال و کاربرد آن‌ها

فورسپس اطفال از جمله ابزاری‌های پرکاربردی است که در کشیدن دندان‌های کودکان از آن استفاده می‌شود. این ابزار انحصارا برای کشیدن دندان و جداکردن ریشه دندان اطفال طراحی شده است. تنها وجه تمایز این فورسپس با فورسپس‌های بزرگسالان در ابعاد و طول دسته‌ها است. این ابزار نسبت به فورسپس بزرگسالان و ساده، کوچک‌‌تر است.

جنس فورسپس اطفال

فورسپس اطفال غالبا از جنس استیل کربن‌دار (ضدزنگ) ساخته می‌شود تا در برابر فشارهای بیش از حد مقاومت مطلوبی از خود نشان داده و هرگز دچار پوسیدگی نشود. این ابزار قابلیت اتوکلاو در دماهای بسیار بالا را دارد.

نکات مهم در مورد نگهداری از فورسپس اطفال

همواره بعد از استفاده از فورسپس اطفال بایستی با محلول ضدعفونی‌کننده غلیظ و گاز استریل شستشو داده شود تا لخته‌های خون از سطح ابزار پاک شوند. بلافاصله بعد از انجام این اقدامات باید ابزار در داخل پک اتوکلاو قرار داده شود تا فرایند استریل به صورت کامل صورت گیرد.

انواع فورسپس اطفال

فورسپس اطفال همانند فورسپس بزرگسالان بر حسب نوع گروه دندانی و سطوح دندان‌ها در سایز‌های متفاوتی تولید می‌شود. برای سهولت دندانپزشک به هنگام کار با سایز‌های مختلف این ابزار ست‌های 7 عددی فورسپس اطفال به بازار ارائه شده‌اند. در داخل این ست تمامی فورسپس‌های مهم و کاربردی قرار داده شده است تا با خرید این ست دندانپزشکی به سایر فورسپس‌های تکی نیازی نداشته باشد.

فورسپس پرمولر بالا و پایین اطفال

فورسپس پرمولر بالا تنها برای کشیدن دندان‌های پرمولر فک بالا و فورسپس پرمولر پایین تنها برای کشیدن دندان‌های پرمولر فک پایین استفاده شده و هیچ‌کدام از این دو نوع فورسپس برای کشیدن سایر دندان‌ها مناسب نیستند.

فورسپس مولر بالا و پایین اطفال

این نوع از فورسپس اطفال به دو صورت چپ و راست تولید می‌شود. علت این امر سه ریشه بودن دندان‌های مولر فک بالایی هستند. نوک این فورسپس‌ها دارای یک سرصاف و مقعر بوده و می‌توانند به راحتی با ریشه پاتال و فورکاسیون دندان‌های دو ریشه باکال منطبق شده و در نهایت این نوع دندان را از جایگاه خود جدا کنند.

فورسپس ریشه کش بالا و پایین اطفال

این نوع فورسپس اطفال نوک باریک‌تری داشته و برای جداکردن ریشه‌های شکسته شده دندان مولر فک بالایی استفاده می‌شود. نوع فورسپس ریشه کش پایین نیز در جداکردن تکه‌های ریشه دندان مولر فک پایینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت خرید آنلاین فورسپس اطفال

برای خرید فورسپس اطفال دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش فورسپس اطفال دندانپزشکی

ابزارهای دندانپزشکی فاراطب پیشرو عمدتا تا ۵ سال ضمانت تعویض و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند و اکثرا از بهترین آلیاژ استیل ساخته شده اند.

همچنین طراحی و ساخت محصولات فاراطب پیشرو مطابق با بهترین نمونه های خارجی می‌باشد و در نتیجه شما هم از استفاده از آن لذت خواهید رد و هم از طول عمر بالای آن بهره‌مند خواهید شد.

هدف ما ارائه کیفی ترین خدمات و محصولات به مشتریان می‌باشد و همواره در این راستا کوشیده ایم و رضایتمندی مشتریان گواه ما بر این مدعاست.

خدمات فروش و پس از فروش ما به سرتاسر ایران ارائه می‌گردد.

دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.