در حال نمایش 14 نتیجه

نمایش 16 20 24

مشخصات فنی فورسپس آناتومیک

برای ملاحظه توضیحات تخصصی فورسپس آناتومیک دندانپزشکی به صفحه آن محصول مراجعه نمایید.

فورسپس آناتومیک چیست؟

انواع فورسپس آناتومیک و کاربرد هر یک در دندانپزشکی

فورسپس آناتومیک یکی از ابزارآلاتی است که در فرایند کشیدن دندان و جداکردن ریشه کاربرد بسیار ویژه‌ای دارد. استفاده از این ابزار موجب تسهیل انجام بسیاری از فرایندهای دندانپزشکی به خصوص جداکردن ریشه می‌شود.

دندانپزشک و جراح با استفاده از فورسپس آناتومیک دندان را گرفته و سپس حتی‌الامکان با اعمال فشار به دندان، دامنه حرکتی را در سمت عقب و جلو گسترش می‌دهد، با انجام این کار حفره دندان به تدریج بزرگ‌تر شده و در نهایت دندان از جایگاه خود خارج می‌شود. هدف از به کار بردن این ابزار در کشیدن دندان کاهش حداکثری درد در ناحیه کشیدگی است.

موارد کاربرد فورسپس آناتومیک

با قرارگرفتن آرواره‌های فورسپس آناتومیک روی سطوح دندان و اعمال فشار توسط دندانپزشک، نیروی مستقیمی به ریشه دندان وارد می‌شود که در نهایت منجر به جدا شدن دندان از جایگاه خود می‌شود.

اصلی‌ترین علت کاربرد فورسپس در دندانپزشکی داشتن دسته‌های طویل و بزرگ، بدنه مستحکم و آرواره‌های ارگونومیک است. در بسیاری از موارد به علت عمیق بودن ناحیه عمل، دندانپزشک از این ابزار استفاده می‌کند تا دسترسی راحت‌تر و بهتری به این ناحیه داشته باشد. بر خلاف الواتور آرواره‌های این ابزار به قدری قدرتمند است که می‌تواند دندان‌ را بدون خرد شدن از جایگاه خود جدا کند.

ویژگی‌های فورسپس آناتومیک

اصلی‌ترین ویژگی فورسپس آناتومیک داشتن بدنه‌ و دسته‌های ارگونومیک از جنس فولاد سخت‌کاری شده است. تنها وجه غیرمشترک این ابزار با فورسپس ساده در جنس بدنه آن است. بدنه فولادی این ابزار به صورت کامل سخت‌کاری شده و کاملا ضدزنگ است. از این جهت فورسپس آناتومیک نسبت به ساده طول عمر بیشتری دارد.

دندان‌های پوسیده ساختار ضعیفی دارند، جداکردن این دندان‌ها بدون خرد شدن و شکستن کار بسیار پیچیده و دشواری است، اما با استفاده از ابزار فورسپس آناتومیک به راحتی می‌توان این فرایند را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

انواع فورسپس آناتومیک

فورسپس آناتومیک بنا بر گروه‌های دندانی و سطوح دندانی در سایز‌های متفاوتی تولید می‌شود. هر یک از انواع فورسپس آناتومیک برای جداکردن دندان‌های به خصوصی استفاده می‌شود. از جمله فورسپس‌های آناتومیک در سایزهای مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فورسپس آناتومیک پرمولر بالا
  • فورسپس آناتومیک پرمولر پایین
  • فورسپس آناتومیک مولر بالا راست
  • فورسپس آناتومیک مولر بالا چپ
  • فورسپس آناتومیک ریشه کش بالا (مناسب‌ دندان‌های بالا)
  • فورسپس آناتومیک ریشه کش پایین
  • فورسپس آناتومیک کاهورن پایین
  • فورسپس آناتومیک عقل بالا
  • فورسپس آناتومیک عقل پایین

قیمت خرید فورسپس آناتومیک دندانپزشکی

برای خرید انواع فورسپس آناتومیک دندانپزشکی میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش فورسپس آناتومیک

ابزارهای دندانپزشکی فاراطب پیشرو عمدتا تا ۵ سال ضمانت تعویض و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند و اکثرا از بهترین آلیاژ استیل ساخته شده اند.

همچنین طراحی و ساخت محصولات فاراطب پیشرو مطابق با بهترین نمونه های خارجی می‌باشد و در نتیجه شما هم از استفاده از آن لذت خواهید رد و هم از طول عمر بالای آن بهره‌مند خواهید شد.

هدف ما ارائه کیفی ترین خدمات و محصولات به مشتریان می‌باشد و همواره در این راستا کوشیده ایم و رضایمندی مشتریان گواه ما بر این مدعاست.

خدمات فروش و پس از فروش ما به سرتاسر ایران ارائه می‌گردد.