در حال نمایش 7 نتیجه

نمایش 16 20 24

مشخصات فنی ابزار جرم گیری دندانپزشکی

برای ملاحظه توضیحات تخصصی و عکس ها و تصاویر هر کدام از ابزار های جرم گیری دندانپزشکی به صفحه آن محصول مراجعه نمایید.

انواع ابزار جرم گیری دندانپزشکی و کاربرد هر یک از آن‌ها

فرایند بروساژ یا همان جرم‌گیری دندان یکی از فرایندهای دشوار و بسیار حساس در دندانپزشکی است. ابزارهایی که در این فرایند استفاده می‌شوند، از طراحی خاص و مکانیزم عملکردی منحصر‌به‌فردی برخوردار هستند. ابزار جرم گیری نسبت به سایر ابزارهای دندانپزشکی تفاوت بسیار دارند. هر یک از این ابزارها بنا بر زاویه تیغه متفاوت خود عملکرد خاصی در پروسه جرم گیری دندان دارند.

انواع ابزار جرم گیری

در بین انواع ابزار جرم گیری قلم‌های جرم‌گیری بیشترین کاربرد را در تمیز کردن سطوح باریک دندان دارند. از انواع قلم جرم گیری دندان می‌توان به کورت گریسی و کورت سیکل اسکیلر اشاره کرد. طراحی بدنه و زاویه تیغه این دو نوع ابزار جرم گیری متفاوت است.

معرفی ابزار کورت گریسی و کاربرد آن در جرم گیری دندان

ابزار جرم گیری دندانپزشکی کورت گریسی (Gracey Curette) ابزاری کاربردی و بسیار مهم در فرایند بروساژ دندان‌ها است.سطح فاسیال این ابزار از یک تیغه با زاویه 70 درجه به سمت پایین تشکیل شده است. این ابزار در شماره‌های مختلفی به منظور جرم‌زدایی متناسب هر یک از دندان‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شود.

برای نمونه از قلم کورت گریسی 12.11 در جرم گیری سطوح مزیالی دندان‌های مولر و همچنین از کورت گریسی 13.14 در جرم‌زدایی سطح دیستالی دندان‌ها نیز استفاده می‌شود. گورت کریسی 1.2 اغلب برای جرم‌زدایی سطوح دندان‌های قدامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر اساس نوع شماره کورت گریسی از آن در جرم گیری سطوح مختلف سطح لینگوال، باکال و اکلوزال دندان‌ها استفاده می‌شود.

  • کورت گریسی 1.2
  • کورت گریسی 3.4
  • کورت گریسی 5.6
  • کورت گریسی 7.8
  • کورت گریسی 12.11
  • کورت گریسی 13.14
  • کورت گریسی 15.16
  • کورت گریسی 17.18

معرفی قلم سیکل اسکیلر و کاربرد آن در جرم گیری دندان

قلم سیکل اسکیلر عملکردی مشابه قلم کورت گریسی دارد. این ابزار جرم گیری به منظور برداشتن لایه‌های ضخیم متشکل از رسوب و جرم در نواحی بخش فوقانی لثه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از کاربردهای ابزار جرم گیری سیکل اسکیلر تسطیح ریشه دندان‌ها (Root-Planing) است. این ابزار از نوع دوسر کورت‌های گریس بوده و امکان جرم‌زادیی تمامی سطوح دندان‌ها را فراهم می‌کند.

این قلم بنا بر بدنه استیلی ضدزنگ خود قابلیت اتوکلاو داشته و هرگز دچار پوسیدگی نمی‌شود. این ابزار بنا بر جنس مقاوم و مستحکم خود در برابر فشارهای بیش از حد مقاومت مطلوبی از خود به نمایش می‌گذارد.

انواع ابزار جرم گیری سیکل اسکیلر

  • سیکل اسکیلر هالو
  • سیکل اسکیلر دسته هشت گوش

قیمت خرید آنلاین ابزار جرم‌گیری دندانپزشکی

برای خرید انواع ابزار جرم گیری دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش ابزار جرم گیری

ابزارهای دندانپزشکی فاراطب پیشرو عمدتا تا ۵ سال ضمانت تعویض و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند و اکثرا از بهترین آلیاژ استیل ساخته شده اند.

همچنین طراحی و ساخت محصولات فاراطب پیشرو مطابق با بهترین نمونه های خارجی می‌باشد و در نتیجه شما هم از استفاده از آن لذت خواهید رد و هم از طول عمر بالای آن بهره‌مند خواهید شد.

هدف ما ارائه کیفی ترین خدمات و محصولات به مشتریان می‌باشد و همواره در این راستا کوشیده ایم و رضایتمندی مشتریان گواه ما بر این مدعاست.

خدمات فروش و پس از فروش ما به سرتاسر ایران ارائه می‌گردد.