در حال نمایش 11 نتیجه

نمایش 16 20 24

مشخصات فنی آرتیکولاتور دندانپزشکی

برای ملاحظه توضیحات تخصصی و عکس ها و تصاویر هر کدام از آرتیکولاتور  دندانپزشکی به صفحه آن محصول مراجعه نمایید.

بررسی مشخصات و کاربرد آرتیکولاتور و انواع آن

مفاصل گیجگاهی و حرکات قسمت پایینی فک ساختار بسیار پیچیده‌ای دارند، به طوری که هیچ وسیله یا دستگاهی نمی‌تواند پاره‌ای از اطلاعات و الگوهای حرکتی این مفاصل را فراهم آورد. در علم دندانپزشکی بازسازی حرکات فک هر شخص بدون وجود این دستگاه بسیار سخت و تقریبا غیرممکن است.

اما دستگاهی به نام آرتیکولاتور می‌تواند الگوهای حرکتی فک و مفاصل گیجگاهی را به صورت دقیق و کامل بازسازی کند. آرتیکولاتور وسیله‌ای بسیار کاربردی در دندانپزشکی است که دارای دو بازو مجزا بوده و هر یک از آن‌ها حول یک لولا دوران می‌کنند. این دستگاه هر یک از کست‌های ریخته شده را با گچ سفید به بازوهای خود متصل کرده و با کمک این مواد حرکات فک بیمار را به صورت دقیق بازسازی می‌کند.

اهمیت آرتیکولاتور

طبعا بهترین آرتیکولاتور برای هر فرد دهان خود او است، اما به دلایلی همچون عدم دید کافی به تمام زوایای فک، خاصیت ارتجاعی بافت آن و کمبود وقت برای پزشک استفاده از دستگاه آرتیکولاتور بسیار مهم و ضروری است. به تعریفی روشن‌تر این دستگاه نقش فکین و مفصل گیجگاهی فکی را در بیرون از محیط دهان به صورت کامل ایفا کرده و حرکات فک پایینی را تقلید می‌کند.

این دستگاه در فرایند شبیه‌سازی مواردی همچون بزاق، بافت نرم گونه‌ها و زبان را حذف کرده و به دندانپزشک امکان مشاهده دقیق‌تر روابط بین دندان‌ها و موقعیت‌های فکی ثابت از جمله حداکثر تماس کاسپی، رابطه مرکزی CR را فراهم می‌کند. همچنین این دستگاه در حین انجام حرکات فانکشنال و پارافانکشنال قسمت پایینی فک دید دقیق و واضحی را برای دندانپزشک به ارمغان می‌آورد.

علل انتقال کست به دستگاه آرتیکولاتور

  • تشخیص کامل و دقیق رابطه بین غکین و اکلوزالی
  • فرم دادن به سطوح اکلوزالی در پروتز ثابت
  • تصحیح موقعیت اکلوژن در دندان‌های طبیعی و ساخت اسپلینت‌های اکلوزالی

کاربرد آرتیکولاتور

از آرتیکولاتور و انواع آن در تشخیص، درمان و ساخت ترمیم‌های مختلف پروتز ثابت یا متحرک به خصوص چیدن و تنظیم دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شود. یکی دیگر از موارد کاربرد آرتیکولار شفاف‌سازی روابط دندان‌ها درحین حرکت فک پایینی با حذف مواردی همچون رفلکس‌های سیستم عصبی-عضلانی است. آرتیکولاتورها برای داشتن طول عمر و امنیت بالاتر از بدنه‌ای با جنس فولاد ضدزنگ یا آلومینیوم آنودایز شده ساخته می‌شوند.

انواع آرتیکولاتور

آرتیکولاتورها بر مبنای حرکت و آناتومی فک در انواع مختلفی تولید می‌شوند. از انواع آرتیکولاتور مهم و کاربردی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آرتیکولاتور ساده یا لولایی
  • آرتیکولاتورهای قابل تنظیم
  • آرتیکولاتورهای ثابت (از پیش تنظیم شده)

قیمت خرید آنلاین آرتیکولاتور دندانپزشکی

برای خرید انواع آرتیکولاتور دندانپزشکی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی فاراطب پیشرو اقدام نمایید. محصولات فاراطب پیشرو دارای قیمت رقابتی و کیفیت بالایی می باشند. همچنین برخی از محصولات در دو نوع اقتصادی با کیفیت مطلوب و با کیفیت عالی عرضه میشوند که در اینصورت در عنوان محصول و یا توضیحات و قیمت محصول این مورد مشخص شده است.

کیفیت، ضمانت و خدمات پس از فروش آرتیکولاتور دندانپزشکی

ابزارهای دندانپزشکی فاراطب پیشرو عمدتا تا ۵ سال ضمانت تعویض و تا ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند و اکثرا از بهترین آلیاژ استیل ساخته شده اند.

همچنین طراحی و ساخت محصولات فاراطب پیشرو مطابق با بهترین نمونه های خارجی می‌باشد و در نتیجه شما هم از استفاده از آن لذت خواهید رد و هم از طول عمر بالای آن بهره‌مند خواهید شد.

هدف ما ارائه کیفی ترین خدمات و محصولات به مشتریان می‌باشد و همواره در این راستا کوشیده ایم و رضایتمندی مشتریان گواه ما بر این مدعاست.

خدمات فروش و پس از فروش ما به سرتاسر ایران ارائه می‌گردد.